Spotkanie wigilijne – Podkowa Leśna 2016

17 grudnia odbyło się coroczne spotkanie wigilijne zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie. Spotkaliśmy się w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Tradycyjnie już, przy wigilijnym stole zasiedliśmy wspólnie z Rodziną Pułkową oraz Przyjaciółmi naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy wspólnie odmówioną modlitwą oraz przyjętym błogosławieństwem, które wszystkim zebranym udzielił ksiądz kanonik Wojciech Osial – proboszcz parafii pw. św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Korzystając z obecności proboszcza wręczyliśmy mu podziękowanie za wieloletnie wsparcie naszej działalności oraz za jego duchową opiekę.

Po modlitwie oraz odczytaniu Słowa Bożego rozpoczęliśmy składanie sobie wzajemnych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do stołów aby smakować wigilijne potrawy, wśród których znalazły się również te tradycyjne, takie jak karp, śledzie, kapusta z grzybami, sałatki i wiele innych, wyśmienitych rarytasów, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Wśród naszych gości znaleźli się również członkowie działającego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie chóru “Medicantus”, którzy uświetnili nasz wieczór swoim występem, w trakcie którego usłyszeliśmy piękne kolędy.

Po występie chóru oraz wspólnym śpiewaniu kolęd mieliśmy możliwość zapoznania się z prezentacją pokazującą skrót fotorelacji z ważniejszych wydarzeń oraz wystąpień, w których członkowie naszego Stowarzyszenia brali udział w 2016 roku.  Zapoznaliśmy się również z drugą prezentacją, przedstawiającą akcję pod nazwą “Pamięć o Nich żyje w nas”, którą realizuje nasze Stowarzyszenie. Następnie głos zabrał pan Stanisław Mackiewicz, który w imieniu własnym, grona pedagogicznego i uczniów Zespołu Szkół w Przebrodzie złożył wszystkim świąteczne życzenia. Wraz z życzeniami pan Mackiewicz przekazał nam świąteczne upominki, wykonane własnoręcznie przez uczniów. Otrzymaliśmy wspaniałą bombkę choinkową w barwach 2 Pułku Ułanów oraz piękne bałwanki, przystrojone w ułańskie rogatywki z białymi otokami oraz umundurowanie z wyraźnie widocznymi biało-granatowymi proporczykami.

Przy podsumowaniu kończącego się 2016 roku Zarząd Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich wręczył podziękowania za pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia, zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy realizacji tegorocznych wydarzeń trzem naszym kolegom: Wojciechowi Kalinowskiemu oraz (niestety, nieobecnym na naszym spotkaniu) Hubertowi Zalewskiemu i Andrzejowi Tylendzie.

Przy wigilijnym stole oddaliśmy się rozmowom, w trakcie których wspominaliśmy postacie i wydarzenia z minionych lat oraz snuliśmy plany na nadchodzący nowy 2017 rok.

30908718353

Picture 1 of 38