Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach

Wzorem ubiegłego roku Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego wraz z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Leśnej organizuje “Paczkę dla polskiego Kombatanta na Kresach” w ramach akcji “Rodacy-Bohaterom”. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej wspólnej akcji.

Akcja Rodacy Bohaterom jest stworzona przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia i trwa od 2010 od Wielkanocy. Akcja rozwija się poprzez wsparcia zadania przez różnorodne środowiska w całej Polsce. Akcja jest apolityczna, ponad podziałami i obok wspierania polskich środowisk na Kresach buduje przyjazną atmosferę i dobrą lokalną aktywność.

Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem oraz hojnością ludzi dobrej woli, zbierzemy niezbędne artykuły i upominki, które w formie paczek trafią do naszych Rodaków, pozostających poza granicami Polski. Paczka od nas to nie tylko dar materialny, to przede wszystkim oznaka naszej pamięci, wdzięczności i duchowej łączności z tymi, którzy zapłacili wysoką cenę za walkę o wolną Polskę. Polska niestety o nich zapomniała, my nie możemy zapomnieć!

Na samym dole umieszczamy listę produktów, które wchodzą w skład wzorcowej paczki. Oczywiście podany skład nie jest wymogiem a jedynie wykazem produktów, które są najbardziej potrzebne. Niezbędnym elementem paczki jest oczywiście karta świąteczna, często robiona własnoręcznie przez nasze dzieci czy wnuki. Nie wiemy, do kogo trafi paczka prze nas przygotowana, na Białoruś, Litwę, czy Ukrainę, wiemy natomiast od organizatorów, że tam, na Kresach jest bardzo wyczekiwana, a karty z życzeniami od nieznanej rodziny z Polski wyciskają łzy radości i wzruszenia. Oto relacja z akcji “Paczka dla Kombatanta” na Białorusi – kliknij tutaj.

Paczki będziemy przyjmować w Podkowie Leśnej, w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, przy ulicy Świerkowej 1. Po kliknięciu tutaj otworzy się okno z mapą i dokładną lokalizacją. Termin przyjmowania paczek to sobota 17 grudnia (w godzinach 10.00-14.00). Istnieje możliwość przekazania nam paczki w innym terminie, po uzgodnieniu telefonicznym, pod numerem 604-607-108.

W przypadku dodatkowych pytań z Państwa strony zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Liczymy na wrażliwość Państwa serc!

 

 

LISTA ARTYKUŁÓW DO WZORCOWEJ PACZKI:

CUKIER 1 kg 3 szt
KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE – 300 g 1 szt
RYŻ 1 kg 1 szt
KASZA 400 g 2 szt
HERBATA 100 szt 1 szt
HERBATA 20-50 szt 1 szt
HERBATA SYPANA/OWOCOWA 1 szt
KAKAO 100-200 g 1 szt
SŁODKI DROBIAZG (batony, pojedyncze cukierki garść) 2 szt
MAKARON 700-1000 g 2 szt
MAKARON 250 g 1 szt
WARZYWA W PUSZCE 1 szt
OWOCE W PUSZCE 1 szt
CZEKOLADA 100 g 5 szt
OLEJ DUŻY 1 l 1 szt
SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków 3 szt
KAWA SYPANA i KAWA ROZPUSZCZALNA po 250 g 2 szt
KARTKA ŚW – KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI!!! 2 szt minimum