Obóz Szkoleniowy Kawalerii Ochotniczej 2013 w Ptakach

Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich, jak co roku zorganizowało Obóz Szkoleniowy Kawalerii Ochotniczej, który odbył się we wsi Ptaki koło Siennicy. Obóz trwał od 20.07.2013 do 04.08.2013. Na obozie gościliśmy nowych rekrutów, jak i przedstawicieli innych stowarzyszeń kawaleryjskich. Dzięki życzliwości Pana Zbigniewa Nowosielskiego, który był gospodarzem obiektu, mieliśmy doskonale i kompleksowo zorganizowane zaplecze logistyczne dla ludzi i koni. Nie lada atrakcją było gotowanie w kuchni polowej, nasz szef kucharz Krzysztof tworzył najpyszniejsze potrawy na świecie.

Ułani intensywnie szkolili się w zajęciach z musztry pieszo, musztry konno, nauki o broni i mundurze, władaniu białą bronią, elementach woltyżerki, zajęciach_wiedzy o kawalerii i zajęciach strzeleckich pod okiem doświadczonych instruktorów. Przeprowadzono również kursy z wiedzy weterynaryjnej o koniu, terenoznawstwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Wieczorem przy ognisku rozlegały się śpiewy a _sem odbywały się nawet huczne tańce i swawole.

Pierwszy dzień obozu rozpoczął się od Rekonstrukcji – Siennica 1939 (relacja tutaj), natomiast dnia 27.07.2013 braliśmy udział w organizacji Konkursu Militarii (relacja tutaj). W konkursie wypadliśmy bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca. Jak przed laty pierwsze miejsce zdobył Jakub Tekielski na koniu Surma. Oprócz konkursu Militari odbył się konkurs ujeżdżenia, w którym wystąpił ułan Jakub Tekielski oraz ułan Piotr Senatorski. Jak zwykle z łezką w oku przyszło nam się rozstać. No cóż może w przyszłym roku uda się zorganizować kolejny obóz…