Zapraszamy na wspólny wyjazd do Włoch

Drodzy Przyjaciele!

W związku z obchodzoną w tym roku 70. rocznicą bitwy o Monte Cassino Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich im. gen. J. Dwernickiego proponuje Wam udział we wspólnej wycieczce do Włoch, której najważniejszym etapem będzie odwiedzenie Polskiego Cmentarza Wojennego, miejsca polskiej pamięci narodowej u podnóża opactwa o.o. Benedyktynów. Oddamy tam hołd spoczywającym na wzgórzu Monte Cassino bohaterom bitwy.

Oprócz Monte Cassino zwiedzimy również Wenecję, Asyż, Rzym, Florencję i wiele innych miejsc, które wyszczególnione są w programie wyjazdu, umieszczonym na dole niniejszej wiadomości.

W wyjeździe organizowanym przez nasze Stowarzyszenie wezmą udział również uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół, noszących imię 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Uczniowie, którzy będą nam towarzyszyć są laureatami konkursu na prace multimedialne, związane z 2 Pułkiem Ułanów Grochowskich im. gen. J. Dwernickiego.

Serdecznie namawiamy do udziału we wspólnej wycieczce, której szczegóły wyglądają następująco:

1) Termin wyjazdu: 3 sierpnia 2014 (niedziela)
2) Termin powrotu: 9 sierpnia 2014 (sobota)
3) Cena wyjazdu: 1800 zł za osobę
4) Wyjazd jest organizowany przez licencjonowane biuro podróży
5) Hotele:
Proponujemy Państwu zakwaterowanie w hotelach 3* w okolicach San Marino oraz w uzdrowiskowej miejscowości Fiuggi Terme w okolicach Rzymu. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (z możliwością jednej dostawki) z łazienkami oraz telefonem.
6) Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne wzmocnione oraz obiadokolacje (2 dania + deser/owoc)
7) Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, uchylne fotele, video/DVD)
– 1 nocleg tranzytowy w okolicach Znojmo
– 1 nocleg tranzytowy w okolicach Wiednia
– 4 noclegi w hotelach 3* wg programu, pokoje 2-osobowe z łazienkami
– 6 śniadania kontynentalne wzmocnione + 6 obiadokolacje w hotelu
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL, NNW i bagażu Signal Iduna (kwoty gwarancyjne KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, bagaż do 1000 zł)
oraz ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych;
8) Koszty dodatkowe:
Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to 100 € – kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Muzea Watykańskie, kościół Santa Croce we Florencji),
lokalnych przewodników, słuchawki podczas realizacji programu zwiedzania oraz opłaty wjazdowe do miast. Kwota ta jest przekazywana w całości pilotowi wycieczki od każdego uczestnika w czasie zbiórki przed rozpoczęciem wyjazdu.
Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.
9) Uwagi:
Program wyjazdu może ulec nieznacznym zmianom.
10) Termin zgłoszeń:
Z uwagi na krótki termin do planowanego dnia wyjazdu, zgłoszenia uczestnictwa (potwierdzone 100% wpłatą na konto) przyjmowane są wyłącznie do dnia 10 lipca (czwartek) do godz. 18.00.
11) Sposób dokonywania rezerwacji:
– drogą mailową na adres: email hidden; JavaScript is required
– drogą telefoniczną pod nr +48-604-607-108

Ostateczne potwierdzenie uczestnictwa będzie możliwe dopiero po dokonaniu 100% wpłaty na konto:
STOWARZYSZENIE UŁANÓW GROCHOWSKICH IM. GEN. J. DWERNICKIEGO
05-807 Podkowa Leśna, ul. Głogów 11
Rachunek bankowy: Alior Bank nr 74 2490 0005 0000 4500 8880 7687

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie Państwo kontaktując się bezpośrednio:

Tel.: +48-604-607-108 lub na adres mailowy: tomekdelezuch(a)gmail.com

Zapraszam serdecznie do wspólnego wyjazdu do Włoch!!!

PROGRAM RAMOWY:
Dzień 1:
Zbiórka w Warszawie rano (dokładna godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd na nocleg tranzytowy do Czech (po drodze planowane krótkie postoje).
Dzień 2:
Po śniadaniu, wyjazd w dalsza drogę przez Austrię do Włoch.
Przyjazd do Wenecji w godzinach popołudniowych, rejs stateczkiem do centrum Wenecji i zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień, przepiękny Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, Plac i Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia poświęcona patronowi Wenecji, spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. Po południu wyjazd z Wenecji i przejazd do hotelu w okolicach San Marino.
Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta – gotycki Kościół św. Klary, spacer uliczkami starego miasta oraz pełna prostoty Bazylika św. Franciszka,
poświęcona patronowi Asyżu. Po południu przejazd do Rzymu i spacer po barokowym centrum – niewielki Plac Hiszpański wraz z uroczą fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie, Plac di Trevi z zadziwiającą fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata oraz pełen artystów Plac Navona, na którym znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek.
Wieczorem przejazd do hotelu we Fiuggi Terme. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 4:
Po śniadaniu wyjazd do Rzymu na zwiedzanie miasta – w programie bogate zbiory Muzeów Watykańskich, uważane za jedną z najważniejszych kolekcji świata, unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła, majestatyczny Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego,
przepiękna Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której
został pochowany bł. Jan Paweł II. Spacer przez Rzym Antyczny – okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów, wejście na Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska, spacer wzdłuż Forum Romanum – najważniejszego placu starożytnego miasta, przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu – Koloseum. Klasyczna Bazylika św. Jana na Lateranie – katedra biskupa Rzymu.
Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 5:
Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz wizyta w klasztorze.
Po południu powrót do hotelu, spacer po miejscowości Fiuggi Terme, wejście na punkt widokowy, wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta – Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą
pozłacane Drzwi Raju, spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy,
najważniejsza świątynia franciszkańska we Włoszech – Kościół Santa Croce, w którym znajdują się nagrobki m.in. Michała Anioła, Dantego Alighieri oraz Galileusza, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji.
Po południu wyjazd do Austrii na nocleg tranzytowy w okolicach Wiednia (po drodze planowane krótkie postoje)
Dzień 7:
Po śniadaniu, wyjazd w dalsza drogę do Polski
Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.