Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach.

W dniu 14 czerwca, w drodze na Piknik Kawaleryjski w Suwałkach, nasze stowarzyszenie miało przyjemność spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach.

Jadąc na kolejne spotkanie z uczniami tej szkoły, z uśmiechem i przyjemnością wspominaliśmy nasze zeszłoroczne spotkanie w Rutkach i powitanie, jakie przygotowali nam uczniowie szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz Księdzem Proboszczem i jego parafianami.

Po dotarciu do Rutek przedstawiciele naszego stowarzyszenia stawili się w szkole, gdzie w trakcie spotkania z uczniami i gronem pedagogicznym, wręczyliśmy nagrody książkowe uczestnikom pierwszego konkursu historycznego o dziejach drugiego Pułku Ułanów Grochowskich. Po wręczeniu nagród kolejny raz byliśmy bardzo miło zaskoczeni ogromną gościnnością szkoły oraz przepięknym, krótkim koncertem patriotycznym w wykonaniu jej uczniów. Ponownie mogliśmy posłuchać kilku kawaleryjskich pieśni, które niczym miód spłynęły do naszych uszu, trafiając wprost do naszych ułańskich serc.

W godzinach popołudniowych zakwaterowaliśmy się jak zwykle u Księdza Proboszcza na plebani, gdzie mogliśmy przy ognisku spotkać się z mieszkańcami Rutek. Ponownie mieliśmy możliwość spotkania się z uczniami szkoły, ich rodzicami oraz każdym, kto chciał się przyłączyć do wspólnego ogniska. Dodatkową atrakcją tego spotkania była możliwość przejażdżki na koniu w ułańskim siodle. Zainteresowanie spacerem na końskim grzbiecie było tak duże że do wsiadania na konia ustawiały się całe kolejki zainteresowanych.  Po zakończeniu jazd konnych uczniowie wraz z ułanami mieli możliwość wyczyszczenia, napojenia i nakarmienia koni. Każdy zainteresowany mógł również obejrzeć ułańskie oporządzenie oraz uzyskać odpowiedzi na wiele zadawanych pytań, dotyczących życia kawalerii.

Gdy zapadał wieczór nad Rutkami jeszcze długo unosiły się ułańskie śpiewy. Śpiewy, w których uczniowie owej ułańskiej szkoły są chyba najbardziej rozśpiewanymi kawaleryjsko uczniami na świecie.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkoły, Księdzu Proboszczowi oraz mieszkańcom Rutek za tak miłe i ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się spotkać w tak miłym gronie.