Rajd w puszczy Kampinoskiej 2012

Na przełomie kwietnia i maja, co roku, nasze Stowarzyszenie organizuje rajd konny. Tym razem postanowiliśmy wybrać się do Puszczy Kampinoskiej w dniach 27 – 29.04.2012. Trzydniowy rajd był okazją do sprawdzenia swoich możliwości i wytrwałości. Uczestnikami byli zarówno starzy “wytrwalcy”, którzy już nie jeden taki rajd mają za sobą oraz nowi adepci. Trasę przejazdu wytyczyliśmy południową częścią Puszczy Kampinoskiej, zaczynając od Julinka, poprzez Łubiec, Zamczysko, Granicę, Lasocin, Brochów dotarliśmy do Bud Iłowskich. Pierwszego dnia rajdu przejechaliśmy około 50 km, po drodze odwiedzając nieznaną mogiłę Żołnierza Polskiego w Łubcu, cmentarz wojenny w Granicy oraz kościół obronny w Brochowie. Poruszaliśmy się po terenach, gdzie w 1939 roku toczyła się bitwa nad Bzurą oraz miał miejsce marsz kawalerii po bitwie z Brochowa do Stolicy.
Pogoda dopisała, cały czas słońce dawało się nam jak i koniom we znaki. W połowie drogi, po przejechaniu około 35 km (okolice Lasocina) zorganizowaliśmy dwugodzinny popas koni. W miejscu stacjonowania byliśmy o godzinie 18:30 a wyjechaliśmy od godziny 8 ranno. Często prowadziliśmy konie w ręku oraz zatrzymywaliśmy się na krótkie, 15-to minutowe odpoczynki.
Drugi dzień Rajdu, ze względu na pogodę, był dniem przerwy dla nas i koni – poruszaliśmy się w okolicy miejsca naszego noclegu.
Trzeciego dnia wcześnie rano wyruszyliśmy w trasę powrotną do Julinka. Myślę, że w następnym roku znowu pojedziemy gdzieś w teren zobaczyć przyrodę budzącą się po zimie oraz ponownie sprawdzić samych siebie.