Opowieści o Wielkich Rodakach – spotkanie z Panią Barbarą Wachowicz

W dniu 24 kwietnia członkowie Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich mieli zaszczyt  i przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Barbara Wachowicz – autorką książek, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych o Wielkich Polakach, Mistrzyni Mowy Polskiej obdarzona tytułami “Pisarki losu polskiego” i “Ministra Patriotyzmu”.

W trakcie spotkania usłyszeliśmy opowieści o życiu Wielkich Rodaków, o tych, którzy stali się symbolem miłości Ojczyzny, a są to: Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski oraz bohaterowie “Kamieni na szaniec” i Powstania Warszawskiego – harcerze Szarych Szeregów i żołnierze Batalionu “Zośka”.

Wspaniała pamiątką tego spotkania jest otrzymana od Pani Barbary (w książce jej autorstwa pt: “Nazwę Cię – Kościuszko!” – Szlakiem bitewnym Naczelnika w Ameryce) dedykacja: “Stowarzyszeniu Ułanów Grochowskich – serdeczne przesłanie naczelnika >Łączmy serca, łączmy ręce< – przypisuję od serca, Barbara Wachowicz, córka ułana Zenona”.  Ojciec Pani Barbary służył w stopniu podchorążego, w szeregach 2 Pułku Ułanów Grochowskich.

Pani Barbaro, serdecznie dziękujemy za zaproszenie i spotkanie z Panią. Pozostajemy w oczekiwaniu na kolejne spotkania i fascynujące rozmowy o Polsce.

Foto: Agnieszka Perepeczko