Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2012r. wzięliśmy udział w uroczystościach Święta Niepodległości w Warszawie. Pierwszy raz w historii naszego stowarzyszenia udało nam się wystawić 22 konie. Na czele stowarzyszenia, jako prowadzący, jechał prezes stowarzyszenia a za nim poczet sztandarowy w mundurach historycznych z Powstania Listopadowego 1831 roku, wraz z wierną repliką sztandaru pułkowego. W następnej kolejności jechały jeszcze nasze dwie i pół sekcji w mundurach wz. 36.

Mimo licznych problemów, przeszkód i przeciwieństw losu cel został osiągnięty. Przejechaliśmy w defiladzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, w dniu tak ważnym i tak cennym dla serca każdego prawdziwego Polaka. Na chwilę ożyły wspomnienia, wskrzesiliśmy obrazy z przed wielu lat, ukłoniliśmy się w kierunku tych, którym zawdzięczmy niepodległość.

Na ekranie telewizora relację z defilady oglądał rtm. Włodzimierz Suchodolski, czekał na ten moment kilkadziesiąt lat. Niestety nikt nie przypuszczał, że to była jego ostatnia defilada, defilada, która była darem od nas dla niego, ale była zarówno naszym pożegnaniem. Już na drugi dzień w godzinach porannych smutna wiadomość jak zimny i ostry nóż przeszyła naszą radość, pozostawiając smutek oraz głęboki żal. We śnie, w ciszy, skromnie, niepostrzeżenie, na zawsze odszedł nasz kochany rtm. Włodzimierz Suchodolski! Cześć Jego Pamięci!

 

[juicebox gallery_id=”3″]